1
/
of
1
Brand:
Optibelt
SK Series Drive Belt, belt section SPZ, 1.8m Length [SPZ 1800]; 144-8866
SK Series Drive Belt, belt section SPZ, 1.8m Length [SPZ 1800]; 144-8866
Regular price
0 VND
Regular price
Sale price
0 VND
Quantity
Hoặc gửi email trực tiếp: SKF@nguyenxuong.com
| THÔNG SỐ KỸ THUẬT | |
|---|---|
| Length | 1.8m |
| Inside Length | 1762mm |
| Top Width | 9.7mm |
| Height | 8mm |
| Belt Section | SPZ |
| Minimum Pulley Diameter | 63mm |
| Series | SK |
| Material | Fabric (Cover), Fibre Reinforced Polychloroprene Rubber, Polyester (Tension Cord) |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
Share
