1
/
of
1
Brand:
Optibelt
SK Series Drive Belt, belt section SPB, 4.25m Length [SPB 4250]; 144-8919
SK Series Drive Belt, belt section SPB, 4.25m Length [SPB 4250]; 144-8919
Regular price
0 VND
Regular price
Sale price
0 VND
Quantity
Hoặc gửi email trực tiếp: SKF@nguyenxuong.com
| THÔNG SỐ KỸ THUẬT | |
|---|---|
| Length | 4.25m |
| Inside Length | 4190mm |
| Top Width | 16.3mm |
| Height | 13mm |
| Belt Section | SPB |
| Minimum Pulley Diameter | 140mm |
| Series | SK |
| Material | Fabric (Cover), Fibre Reinforced Polychloroprene Rubber, Polyester (Tension Cord) |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
Share
