SMC Pneumatic Multi-Mount Cylinder ZCUK Series, Double Action, Single Rod, 20mm Bore, 50mm stroke [ZCDUKQ20-50D]; 249-5725
by SMC
0₫
Mã kho: 2495725
Liên hệ để có giá tốt (Vietnam: 0898.332.898, E-mail: SKF@nguyenxuong.com)
| THÔNG SỐ KỸ THUẬT | |
|---|---|
| Manufacturer Series | ZCUK |
| Action | Double |
| Rods | Single |
| Bore | 20mm |
| Stroke | 50mm |
| Maximum Operating Pressure | 0.7 MPa |
| Absolute Maximum Pressure | 1.05MPa |
| Cushioning Type | Rubber |
| Port Connection | M5 x 0.8 |
| Dimensions | 186 x 26 x 40mm |
| Weight | 271g |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Length | 186mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Width | 26mm |
| Height | 40mm |