C & K, 12 Position SP12T Rotary Switch, 150 mA @ 60 V dc, Through Hole [RTAP31S12M25NS]; 327-901
by C & K
0₫
Mã kho: 327901
Liên hệ để có giá tốt (Vietnam: 0898.332.898, E-mail: SKF@nguyenxuong.com)
| THÔNG SỐ KỸ THUẬT | |
|---|---|
| Contact Configuration | SP12T |
| Contact Current Rating | 150 mA @ 60 V dc |
| Number of Switch Positions | 12 |
| Number of Contacts | 1 |
| Voltage Rating | 60V ac |
| Depth | 22mm |
| Width | 25.8mm |
| Mounting Type | PCB |
| Terminal Type | Through Hole |
| Case Material | Thermoplastic |
| Height | 43.6mm |
| Angle of Throw | 30° |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Contact Material | Silver Plated |