Parker Pneumatic Profile Cylinder 160mm Bore, 80mm Stroke, Double Acting [P1D-T160MS-0080]; 906-0997
by Parker
0₫
Mã kho: 9060997
Liên hệ để có giá tốt (Vietnam: 0898.332.898, E-mail: SKF@nguyenxuong.com)
| THÔNG SỐ KỸ THUẬT | |
|---|---|
| Action | Double |
| Bore | 160mm |
| Stroke | 80mm |
| VDMA Standard | 24562 |
| ISO Standard | 6431, 15552 |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Cushioning Type | Air |
| Dimensions | 418 x 180 x 45mm |
| Weight | 12.5 (100 Stroke)kg |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Height | 45mm |
| Length | 418mm |
| Width | 180mm |