Diodes Inc ZXSBMR16PT8TA, Bridge Rectifier, 400mA 40V, 8-Pin SM [ZXSBMR16PT8TA]; 122-3229
by DiodesZetex
0₫
Mã kho: 1223229
Liên hệ để có giá tốt (Vietnam: 0898.332.898, E-mail: SKF@nguyenxuong.com)
| THÔNG SỐ KỸ THUẬT | |
|---|---|
| Peak Average Forward Current | 400mA |
| Bridge Type | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 40V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SM |
| Pin Count | 8 |
| Diode Technology | Schottky |
| Configuration | Single |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 13A |
| Maximum Operating Temperature | +90 °C |
| Peak Forward Voltage | 750mV |
| Peak Reverse Current | 370µA |
| Length | 6.7mm |
| Height | 1.7mm |
| Width | 3.7mm |
| Dimensions | 6.7 x 3.7 x 1.7mm |