Biến tần Bosch Rexroth 1.5 KW (2 hp) 3 pha, VFC3210, R912006813
Regular price 5.591.000 VND
Regular price Sale price 5.591.000 VND
Sale Sold out
Quantity
Hoặc gửi email trực tiếp: SKF@nguyenxuong.com
VFC3210 là dòng nhỏ nhất của biến tần Bosch, dải công suất từ 0.4 kW đến 4 kW. Với thuật toán điều khiển cơ bản V/F, thiết kế nhỏ gọn, VFC3210 dành cho các ứng dụng nhỏ, mà thông số điều khiển quan trọng nhất là Tốc độ động cơ. Các ứng ựng như Bơm, quạt công nghiệp, máy nhỏ.
THÔNG SỐ KỸ THUẬT
Ordering Part number R912006813
Type Code VFC3210-1K50-3P4-MNA-7P-NNNNN-NNNN
Serie VFC3210
Control Type V/F
Input Voltage 3 AC 380 - 480 V
Output Power (KW) 1.5
Output Current (A) 4
Dual-Rating ND/HD NO
Overload 150 %, 60 s
Speed Range (Hz) 0…400
Speed Regulation '01:50
Start-up Torque 3Hz @ 150%, 1.5Hz @ 100%
Control motor type Asynchronous Motor
Brake chopper Not Support
Brake Resistor Not Support
Ventilation Fan No cooling fan
Internal DC Reactor - Line Choke Without
Internal EMC Without
DC Bus Terminal Without
Cold Plate IP20
Keypad Fixed 7 segment display
Firmware General firmware
Safety Torque Off Function (STO) Without
Analog Input - AI 1 AI @ 0…10 V or 0…20 mA
Analog Output - AO 1 AO @ 0…10 V
Digital Input - DI 4 DI - NPN @ 24V 4mA / 12V 8mA
Digital Output - DO Not Support
Relay Ouput -RO (Ta, Tb, Tc) 1 RO @ 250 VAC, 3A / 30VDC, 3A
Multi-Speed/Simple PLC YES-8 Stages
PID Control YES
Communication ModBus 485
Optional I/O Card Not Support
Optional Relay Output Card Not Support
Optional Communication Card Not Support
Optional Encoder Card Not Support
Size WxHxD (mm) 95x196x125
Weight (kg) 1.38
Mounting Wall, Side by Side
Rated Ambient Temperature 40 ℃