1
/
of
1
Brand:
Loctite
Loctite 243 Pipe & Thread Sealant Liquid for Threadlocking. 10 ml Bottle, -55 → +180 °C [LOCTITE® 243]; 693-848
Loctite 243 Pipe & Thread Sealant Liquid for Threadlocking. 10 ml Bottle, -55 → +180 °C [LOCTITE® 243]; 693-848
Regular price
0 VND
Regular price
Sale price
0 VND
Quantity
Hoặc gửi email trực tiếp: SKF@nguyenxuong.com
| THÔNG SỐ KỸ THUẬT | |
|---|---|
| Trade Name | Loctite 243 |
| Application | Threadlocking |
| Cure Time | 2 h |
| Anaerobic | Yes |
| Colour | Blue |
| Product Form | Liquid |
| Package Type | Bottle |
| Package Size | 10 ml |
| Maximum Operating Temperature | +180°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Special Features | Anaerobic |
| Operating Temperature Range | -55 → +180 °C |
| Viscosity Description | Thixotropic |
Share
